Gdzie najłatwiej dostać kredyt konsolidacyjny?

Kredyt konsolidacyjny chwilówek to kredyt przeznaczony na spłatę bieżących zadłużeń. Jego celem jest obniżenie miesięcznej kwoty zobowiązania poprzez wydłużenie okresu spłaty. Standardowo o udzielenie kredytu konsolidacyjnego zwracamy się do wybranego banku. Są jednak sytuacje, w których konsolidacja dotychczasowych zobowiązań nie jest możliwa na warunkach sektora bankowego. Co wówczas zrobić? Gdzie najłatwiej dostać kredyt konsolidacyjny?

Warunkiem uzyskania kredytu konsolidacyjnego w banku jest:

  • odpowiednia historia kredytowa (osoby figurujące jako dłużnicy w BIK mogą mieć trudność z uzyskaniem środków finansowych, o jakie wnioskują),
  • posiadanie zobowiązań w sektorze bankowym (kredytu gotówkowego, kredytu hipotecznego, kredytu na zakup samochodu, etc.),
  • pozytywna ocena zdolności kredytowej.

W przypadku, kiedy wnioskodawca nie spełni któregoś z powyższych warunków, na uzyskanie kredytu konsolidacyjnego nie ma szans. Nie oznacza to jednak, iż nie może skorzystać z konsolidacji bieżących zobowiązań i obniżyć wysokości miesięcznej raty do spłaty. Alternatywą pozostają bowiem kredyty konsolidacyjne udzielane przez sektor pozabankowy.

Kredyt konsolidacyjny: Gdzie najłatwiej dostać?

Firm oferujących konsolidację zobowiązań pozabankowych jest na rynku finansowym bardzo dużo. Większość z nich oferuje możliwość uzyskania kredytu bez zdolności kredytowej, a nawet z tzw. „złym BIKiem”. To oznacza, że szansę na konsolidację zadłużeń ma praktycznie każdy. Warto jednak pamiętać, że nie każdy kredyt konsolidacyjny jest korzystny. Bardzo często zdarza się, że tam, gdzie najłatwiej dostać kredyt konsolidacyjny bez zdolności warunki są najmniej korzystne. Dlatego warto przeprowadzić szerszy research rynku i porównać oferty różnych firm.

Jeśli jednak nie czujemy się na tyle kompetentni, aby samodzielnie porównać oferty pożyczek konsolidacyjnych i wybrać tę najkorzystniejszą dla naszego budżetu, możemy skorzystać z profesjonalnej pomocy firmy doradczej, która specjalizuje się:

  • w analizie zadłużenia,
  • ocenie bieżącej sytuacji finansowej,
  • doborze narzędzi finansowych, które pozwolą Ci osiągnąć zamierzony cel.

Taką firmą jest POMOC FINANSE. Na podstawie dogłębnej analizy Twojej aktualnej sytuacji nasi Eksperci z łatwością odpowiedzą nie tylko na pytanie gdzie najłatwiej dostać kredyt konsolidacyjny, ale również wskażą Ci bank lub firmę z sektora pozabankowego, która zapewni Ci najkorzystniejsze warunki kredytowania w Twojej sytuacji. W ten sposób Twój kredyt konsolidacyjny spełni zamierzony cel – pomoże Ci w wyjściu ze spirali zadłużenia i poprawie Twojej historii kredytowej.

Share: